TDJ Estate
PL
Wiadomości

Opublikowano: 17-07-2017

Bo warto pomagać ! Wspólna akcja Spółek Grupy TDJ

400 litrów farby, ponad 60 par rąk chętnych do pracy i bezcenny wymiar pomocy – pracownicy TDJ oraz należących do Grupy spółek FAMUR, PGO i TDJ Estate, a także członkowie i stypendyści Fundacji TDJ uczestniczyli w niecodziennej inicjatywie malowania przychodni Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie. Finał akcji miał miejsce 16 lipca br. 

Malowanie wewnętrznych ścian przychodni szpitala dziecięcego w GCZD zaplanowano na pięć kolejnych weekendów, począwszy od 23 czerwca br. W projekt zaangażowali się pracownicy zarówno stanowisk z obszaru produkcji i administracji, po menedżerów włącznie, ze spółek TDJ, FAMUR, PGO, TDJ Estate oraz Fundacji TDJ. W akcji wzięli udział również przedstawiciele projektu społecznego „Kopalnia Aktywności”, a także rodziny pracowników.

– Działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu zajmują szczególne miejsce w działalności prowadzonej zarówno przez TDJ, jak i spółki Grupy. W ramach Fundacji TDJ realizujemy zróżnicowane projekty, które skoncentrowane są przede wszystkim na wsparciu edukacji i rozwoju osobistego dzieci i młodzieży. Jesteśmy także otwarci na inicjatywy, których realizacja jest ważna dla otaczających nasze spółki społeczności lokalnych – mówi Marcin Zachowicz, Dyrektor ds. Komunikacji TDJ.

– Pomysł na malowanie ścian w GCZD zrodził się w głowie jednej z pracownic TDJ, która kilkakrotnie korzystała ze swoim dzieckiem z pomocy lekarzy tego szpitala. Do uczestnictwa w tej inicjatywie nie trzeba było specjalnej zachęty. Odzew wśród pracowników był niesamowity. W akcji wzięło udział ponad 60 osób, w tym także bliscy naszych pracowników zatrudnionych w spółkach należących do Grupy TDJ, przedstawiciele Fundacji TDJ, a nawet byli pracownicy Famuru – mówi Anna Łomnicka Kierownik Działu Rozwoju Organizacji FAMUR SA, jedna z koordynatorek akcji. – To niezwykle budujące, że dotychczas nieznający się ludzie poświęcają swój wolny czas na to, by wspólnymi siłami pomagać innym. Zaangażowanie i zgranie zespołu było tak duże, że prace zakończyliśmy na tydzień przed planowanym terminem – dodaje.

To jednak nie koniec prac remontowych w przyszpitalnych przychodniach. Szpital planuje wkrótce zaprosić młodzież z katowickich szkół plastycznych do ozdobienia ścian kolorowymi malunkami. Do kącików dziecięcych trafią także przybory szkolne i zabawki przekazane przez mieszkańców pobliskiego Osiedla Franciszkańskiego w ramach zbiórki zorganizowanej przez TDJ Estate.

– To wspaniały prezent dla pacjentów poradni. Prezent nie tylko piękny i cenny, ale również praktyczny – komentuje dr Justyna Dubiel, psycholog kliniczny w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. – Oczekiwanie na wizytę u lekarza będzie w takich warunkach o wiele milsze, a możliwość skorzystania przez dzieci z otrzymanych w prezencie zabawek i przyborów rysunkowych zapobiegnie nudzie i monotonii.

Copyright © 2015 TDJ