TDJ Estate
PL
Wiadomości

Opublikowano: 29-03-2018

Inwestycja TDJ Estate na os. Witosa z pozwoleniem na budowę

Cztery budynki połączone garażem podziemnym, a w nich 140 mieszkań – nowy projekt TDJ Estate planowany w rejonie ulic Bardowskiego i Rataja w Katowicach uzyskał już pozwolenie na budowę. Prace mają ruszyć w II kwartale br. Kameralna inwestycja pod nazwą „Bardowskiego 1” w zamyśle dewelopera ma wprowadzić nową jakość na os. Witosa. To propozycja dla poszukujących mieszkań o dobrym standardzie w znanej i świetnie skomunikowanej dzielnicy miasta.

Na terenie o powierzchni 0,7 ha inwestor zaplanował cztery domy wielorodzinne, w tym dwa budynki 8-kondygnacyjne i dwa 5-kondygnacyjne. Łącznie znajdzie się w nich 140 mieszkań o zróżnicowanych układach i metrażu. Wszystkie obiekty zostaną połączone jednopoziomowym garażem podziemnym, w którym powstanie 145 miejsc postojowych. Projekt zagospodarowania gruntu zakłada też budowę parkingu naziemnego z 30 miejscami dla pojazdów.

– Doświadczenia z Osiedla Franciszkańskiego, naszej flagowej inwestycji mieszkaniowej, potwierdziły, że w planach deweloperskich warto zwracać się ku tradycyjnie dobrym lokalizacjom, które potrzebują uzupełnienia bazy mieszkaniowej o nowe lokale, o standardzie wyższym niż ten oferowany obecnie.  Osiedle Witosa z pewnością do takich miejsc należy – mówi Bartłomiej Stuła, dyrektor ds. sprzedaży, TDJ Estate. – To dzielnica dobrze znana, rozpoznawalna, którą wyróżnia bogata infrastruktura, a także świetna komunikacja z innymi częściami Katowic i miastami sąsiedzkimi. Te atuty są bardzo istotne dla osób poszukujących nowego mieszkania – dodaje.

Wraz z rozpoczęciem budowy uruchomiona zostanie również sprzedaż mieszkań. W ofercie znajdą się kawalerki, lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe. Część z nich będzie posiadała przestronne tarasy, inne zostaną wyposażone w balkony, a w przypadku tych na parterze przewidziano ogródki. Zróżnicowane metraże, układy funkcjonalne i ekspozycja względem stron świata, pozwolą nabywcom wybrać mieszkania, które będą odpowiadać ich indywidualnym preferencjom i oczekiwaniom.

W koncepcji architektoniczno-urbanistycznej uwzględniono budowę podjazdów i wind, które ułatwią poruszanie się po terenie inwestycji osobom starszym i niepełnosprawnym. Z myślą o najmłodszych powstanie plac zabaw.

– Bardowskiego 1 to inwestycja, dzięki której chcemy wprowadzić nową jakość mieszkań na Osiedlu Witosa. Projekt tworzyliśmy przede wszystkim z myślą o rodzinach, stąd w ofercie dominują lokale 3-pokojowe. Nasze podejście uzasadnia lokalizacja w spokojnej, zielonej okolicy, a także bliskość szkół, przedszkoli, miejsc sportu i rekreacji. Wierzymy, że rozwinięta infrastruktura publiczna, społeczna, handlowa i usługowa, w połączeniu z udogodnieniami zaplanowanymi w obrębie inwestycji, zachęcą osoby poszukujące nowego „M” do zapoznania się z naszym projektem – dodaje Bartłomiej Stuła.

Nowi lokatorzy przy Bardowskiego 1 w odległości kilku minut pieszo będą mieli do dyspozycji sklepy, placówki edukacyjne i medyczne. Nieopodal znajdują się też rozległe tereny leśne, idealne do spacerów czy wycieczek rowerowych. W promieniu 1 kilometra przebiega autostrada A4, co stwarza komfortowe warunki poruszania się dla kierowców. Niezmotoryzowani mieszkańcy mogą natomiast korzystać z połączeń autobusowych oraz kolejowych.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia FORMA.

Copyright © 2015 TDJ