Akademia Piłkarska Górnika Zabrze propaguje uprawianie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, tworząc dogodne warunki do treningów, organizując obozy sportowe i umożliwiając starty w zawodach. –  Kształcimy zawodników w wieku od 4 do 19 lat, którzy uczestniczą w rozgrywkach na szczeblu okręgowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim, a najlepsi mają szansę reprezentować klub również na arenie międzynarodowej. Akademia zrzesza nie tylko chłopców – prowadzimy też ciągły nabór do sekcji żeńskiej. Współpraca z TDJ Estate pozwoli na dalszą realizację ambitnych celów naszych wychowanków – mówi Łukasz Milik, dyrektor Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.

TDJ Estate, firma realizująca projekty mieszkaniowe, biurowe oraz typu land developing w obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, każdego roku dołącza do szeregu lokalnych inicjatyw, których celem jest aktywizacja mieszkańców. Wsparcie Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze to kolejny wyraz zaangażowania inwestora w życie sportowe miast, w których prowadzi działalność deweloperską.

– Od początku naszej działalności chętnie angażujemy się w sportowe wydarzenia, które służą integracji i pozwalają budować zgrane społeczności. Akademia Piłkarska Górnika Zabrze łączy sport z kolejnym ważnym dla nas aspektem, jakim jest wsparcie dzieci i młodzieży. Dzięki obecności w Akademii najmłodsi aktywnie spędzają czas, zawierają przyjaźnie, rozwijają pasje, a w przyszłości mogą zostać profesjonalnymi zawodnikami. Wierzę, że wspólnymi siłami pomożemy w spełnieniu ich wielkich piłkarskich marzeń – mówi Bartłomiej Solik, partner zarządzający w TDJ Estate.

Akademia Piłkarska Górnika Zabrze skupia ponad 900 zawodników i zawodniczek oraz 30-osobową kadrę trenerów . Jej ambasadorem jest Lukas Podolski. Umowa z TDJ Estate została zawarta na sezon 2022/2023. Poza wsparciem finansowym, w planach jest organizacja wspólnych wydarzeń i konkursów.